Pizzatészta recept

Szerző: AlapreceptekLegjobb receptekOlasz receptek
Olasz pizzatészta

Magyar neve:

Pizzatészta recept

Eredeti neve:

Pasta per la pizza

Származás:

Olaszország

Hány adag?

2 személyre

Előkészítési idő:

Pihentetés / kelesztés:

1 óra 30 perc

Főzési / sütési idő:

          00 perc

Összesen:

Pizzatészta recept hozzávalók:

  • 300 ml víz
  • 3 evőkanál extra szűz olívaolaj
  • 500 g liszt
  • 2,5 dkg élesztő (fél kocka)
  • 1 teáskanál cukor
  • 1 teáskanál só

Az olasz konyha nagyszerűsége éppen az egyszerűségében rejlik, nincs máshogy ez a pizzával sem. Az igazi, olasz pizzatészta recept nem tartalmaz mást, mint a liszt-víz-olívaolaj-élesztő csapatot, egy kis sót az íze miatt, és némi cukrot az élesztő könnyebb felfuttatásához. Az itt megadott arányban keverve csodálatosan ropogósra sül az otthoni sütőben is, és könnyen formázható lesz, ami elsődleges szempont a pizza készítésénél.

Az itt megadott mennyiségből két db, 34-36 cm-es, vagy 4 db 24-26 cm-es, vékony tésztás pizza készíthető. Ez a mennyiség tapasztalatom szerint salátával, desszerttel akár négy felnőttnek is elegendő lehet.

Pizzatészta recept

  1. A kézmeleg vízben keverd el a cukrot és az olívaolajat, és morzsold bele az élesztőt. Hagyd néhány percig felfutni.
  2. Pizzatészta recept: élesztő felfuttatása

    Futtasd fel az élesztőt egy kis cukorral és olívaolajjal

  3. A lisztet és a sót szitáld egy nagyobb munkapultra vagy edénybe. Formázz egy lyukat a közepébe, amibe majd az élesztős vizet öntheted.
  4. Pizzatészta recept: formázz lyukat a liszt közepébe

    Formázz lyukat a liszt közepébe

  5. Ha az élesztő felfutott, öntsd a liszt közepébe, és egy villa segítségével lazán keverd össze. Öntsd ki a pultra ha edényben keverted, és dolgozd össze tésztagolyóvá. Dagaszd kézzel kb. 10 percig, amíg tökéletesen sima nem lesz. Az eredménynek tapintásra enyhén nedvesnek kell lennie, de egyáltalán nem szabad, hogy a kezedre tapadjon. Én úgy tudnám ezt a legjobban leírni, hogy ránézésre száraz, míg tapintásra nedves kenyértésztát csinálj.
  6. Pizzatészta recept: liszt és élesztő

    Dolgozd össze a lisztet és az élesztőt


  7. Egy nagy tálat kenj ki extra szűz olívaolajjal, és tedd bele a kidolgozott tésztát. A tetejére is önts egy kis olívaolajat, fedd be és hagyd kelni legalább egy órát langyos helyen.
  8. Pizzatészta recept: keleszd egy órát

    Keleszd legalább egy órát a tésztát

  9. Ha a tészta a duplájára kelt, öntsd ki lisztezett felületre és dolgozd át. Gyúrd néhány percig, amíg a levegőt kinyomkodod belőle. Utána vágd pizzányi darabokra, nagyjából 250 g lisztenként számolhatsz egy normál méretű pizzával. Ezeket a darabokat egyenként még gyúrd át egy kicsit, majd formázz a tenyered alatt görgetve gombócokat belőle. A lényeg, hogy sima legyen minden oldala a tésztagombócnak, ne maradjanak meg benne a hajtások nyomai, így lesz könnyű megformázni.
  10. Pizzatészta recept: formázz labdát belőle

    Formázz egyenletes felületű labdákat a tésztából

  11. Lisztezett felületen, letakarva keleszd a gombócokat még negyed órát. Ha nem használod fel azonnal, fóliába csomagolva néhány napig akár hűtőben is eltartható.

A továbbiakban már csak formázni, feltétekkel megpakolni és sütni kell 🙂 . A következő lépést, a pizza formázását ide kattintva olvashatod.

Pizzatészta recept – megfontolásra érdemes

  • Felmerülhet a kérdés, hogy egy pizzatészta recept milyen lisztet kíván, elvégre mégiscsak kenyértésztáról van szó. Megnyugtatlak, ha a fentiek szerint készíted el, a pizza akkor is tökéletes lesz, ha sima, bárhol kapható finomlisztet (BL-55) használsz. Ha gondolod, 00-ás vagy duplanullás kenyérlisztet is adhatsz hozzá, ezt itthon viszonylag ritkán lehet beszerezni. Ha tudsz ilyet beszerezni, akkor fele-fele arányban javaslom keverni a finomliszttel.
  • Első ránézésre luxusnak tűnhet az extra szűz olívaolaj a pizzatésztába, ráadásul hogy még a kelesztő tálat is azzal kend ki?! De hidd el, nem az. Ropogósságot és mediterrán ízt kölcsönöz az ételnek, ráadásul ha utánaszámolsz, a kelesztő tál kikenésével együtt sem kerül többe pizzánként 30 Ft-tal, mintha sima étolajat használnál.
  • Manapság, a gépek korában komoly kérdés lehet a kézzel dagasztás. Az olaszok szenvedéllyel állnak az ételeikhez, nincsenek máshogy a pizzával sem. Ott szentségtörés akár porélesztőből, akár géppel készíteni, de több receptben még azt is leírják, hogy ne bánj durván a tésztával. Természetesen jó lesz géppel dagasztva is, de én személy szerint úgy vagyok ezzel, hogy az a 10 perc dagasztás nem megerőltető, inkább élvezetessé teszi a főzést. Ráadásul ilyenkor a lányom is kap egy kis darabot, amit maga dagaszthat, így extraként még gyerekfoglalkozássá is válik a pizzatészta készítése.
  • Tipp: Saját tapasztalat, hogy a pizza annál finomabb, minél többet állt az elkészített, megkelt pizzatészta. Egy kelesztőtálban, vagy műanyag fóliában hűtőbe téve eddig négy nap volt a legtöbb, amíg eltettem, és nemcsak hogy nem romlott meg, de sokkal finomabb, eredetibb volt a tészta sütés után.

Amióta ezt a pizzatészta receptet használom, aki csak evett belőle, teljesen el volt tőle ájulva. Minden egyéb híreszteléssel szemben ugyanis lehet majdnem olyan pizzát sütni otthon, mint a legjobb pizzériákban. Csináld meg te is otthon, és biztos lehetsz benne, hogy elkápráztathatod vele az egész családot, vagy a vendégsereget!

Tipp: a tökéletes olasz pizza készítésének 7 titkáról írt cikkemet a linkre kattintva találod.

Pizzatészta recept – extra videó

Kedvenc olasz főzőblogom, a GialloZafferano előadásában ide kattintva angolul videón is megnézheted, hogyan készítik az olaszok a pizzájukat otthon.

Forrás: GialloZafferano pizzatészta recept.

Hozzávalók

Címkék

326 hozzászólás

  1. Márton szerint:

    Suerbusz!
    Én most tudtam a Gyermenyi pizza lisztet venni”00”! Epp a kelesztésnél tartok! Remelem minden ok lesz! Szép napot mindenkinek!

  2. Farkas Nikoletta szerint:

    Szia!
    Begyúrom a tésztát és egyből tegyem hűtőbe?
    Hűtő után szobahőn is kelleszem?

    Köszi

  3. Kriszta szerint:

    Most bukkantam a receptre. Ennyire sima felületű tésztát még nem sikerült készítenem, mint ez. El is mentem a receptet, kiváló! Köszönöm! 🙂

  4. Adamek Nóra szerint:

    Jó a recept, de a 00-ás liszttel tényleg érdemes megpróbálni!

  5. Koós Károlyné szerint:

    Kedves Balázs! Fiatalasszony korom óta nem vagyok jóban a
    kelt és dagasztott tésztákkal, mivel az első próbálkozásom az élesztő felfuttatása miatt lett sikertelen. A baracklekváros
    bukta a falról is visszapattant, sőt később a karácsonyi bejgli
    sem kapott elismerést. Mivel szeretjük a pizzát és már unjuk
    a mirelitet, megpróbáltam a receptjét. Elsőre sikerült a tészta
    és a feltét. A sütő hőfokával volt kis gond, de végül minden
    jól sikerült. Máskor is használtam a receptjeit, tudom hogy
    mindent kipróbált, – ami nekünk is biztos siker! Köszönettel egy 67 éves, de örökké tanulni vágyó nagyi.

  6. Kovacs peter szerint:

    Csak a legfontosabb marad ki, hogy pizza tesztat 00 lisztbop csinalunk.

    • Eredetileg Olaszországban valóban ezt a lisztet használják a pizzatésztához. KIpróbáltam, otthoni körülmények között nincs jelentős különbség, ha finomlisztet használunk.

  7. Matits Viktor szerint:

    Sok éve hallgatom a tanfolyamaidon, mennyire jó ez a pizzarecept. De mindig halogattam azt, hogy itthon nekiáljak pizzatésztát csinálni (éljen a mirelit a kicsi tesótól.

    Ma rászántuk magunkat a párommal, s kipróbáltuk. Tényleg jó a pizza tésztája.

    Egyáltalán nem hasonlít ahhoz a változathoz, ami miatt nagyon óvatos vagyok, ha pizzát merek rendelni idehaza (sok nagyon rossz minőségűt ettem már, ami az olaszországi tapasztalatok után nagyon durván kiábrándító volt).

    Sajnos a tészta tetejét annyira megpakoltuk, hogy egy 30 centis után televoltunk (s maradt még két másik).

    S teljesen jó volt hozzá a sima finomliszt is. 250 fokon légkeveréssel 17 perc alatt ropogós és vékony lett a tésztája.

  8. Benetnash szerint:

    Kedves Balázs!

    Nagyon nehezen vettem rá magam, hogy írjak, amúgy is túlteng már itt a sok hozzászólás. De nem hagyhatom szó nélkül. Ezt a receptedet sem (mivel ez volt az első, amit kipróbáltam), meg a többit, úgy en bloc az egész blogodat.
    Én magamat egy sütni-főzni nem tudó (és nem szerető), viszont a finom ételeket kedvelő, ám anyagiak tekintetében nem túl bőven eleresztett asszonykának tartom (elég szerencsétlen kombináció, mi? haha).

    Nem akarom a szót szaporítani, sok év kudarcos pizzakészítési kísérletei után először sütöttem igazi „éttermes” finom pizzát, ráadásul sokkal olcsóbban.
    Ennek már van vagy 4-5 éve is… Azóta már rutin nálunk a pizzázás, amit mindenki nagyon szeret, még a gyerekek is örömmel eszik.

    Akárhány receptedet csak kipróbáltam, mind óriási siker lett. Természetesen mindenkinek bőszen reklámozom is az oldaladat.

    Szóval NAGYON SZÉPEN KÖSZÖNÖM! 🙂 A bloghoz pedig további sok sikert és egyéb területein az életnek is minden szépet és jót kívánok!

    Timi

    • Nagyon szívesen Timi, és nagyon-nagyon köszönöm, hogy megírtad ezt!!! 🙂 🙂

      • Fazekas Lajosné szerint:

        Kedves Balázs!
        Nagyon köszönöm a receptet! Évek óta a sajàt receptemmel szoktam sütni de bármennyire nyújtottam az eredmény mindig az volt, hogy vastag lett a tészta! Ez a recept nagyon szuper, csodás vékony pizza az eredmény! Köszönöm szépen, üdv: Rozál

  9. Duránszkai János szerint:

    Kedves Balázs!

    Sajnos a hozzászólásokat csak a tészta elkészítése után olvastam, olvasom. Pontosabban most pihen 1 órát a dagasztás után.

    Eleve úgy terveztem, hogy hűtőbe teszem a tésztát 2 napra, viszont a hozzászólásokból látom, hogy ebben az esetben kevesebb élesző kellett volna bele, viszont nekem benne van 25g, remélem ettől még jó lesz ha vasárnap kiveszem a hűtőből és megsütöm?

    A másik kérdésem, amikor vasárnap kiveszem a hűtőből 2-3 órával a sütés előtt, hogy kell csinálni a visszamelegítést? Hagyni kell a fóliában vagy ki kell venni a fóliából és deszkán letakarva konyharuhával (plusz fóliával) letakarva kell kimelegíteni vagy más módszert kell alkalmazni?

    • Semmi probléma nem lesz vele a több élesztővel sem még ha a hűtőben áll akkor sem. 🙂

      Annyi, hogy vedd ki pár órával formázás előtt a hűtőből és hagyd szobahőmérsékleten. Lehet akár a fóliában is, a lényeg, hogy ne száradjon ki.

      • Duránszkai János szerint:

        Köszönöm a segítséget,
        Még egy kérdésem lenne. A család a vastagabb tésztát szereti. Ez a vékonytésztás recept jó vastag tésztához is vagy ahhoz más, illetve az általad leírtaktól különböző mennyiségű alapanyagok szükségesek, illetve máshogy kell előkészíteni a vastag tésztát?

  10. Zoltán szerint:

    „Öntsd ki a pultra ha edényben keverted, és dolgozd össze tésztagolyóvá. Dagaszd kézzel kb. 10 percig, amíg tökéletesen sima nem lesz.”

    Ezt ki lehetne kicsit jobban fejteni? Összekeverem edényben a lisztet az élesztős vízzel. Az eredmény egy nagyon ragacsos massza lesz, ahogy ki akarom szedni az edényből a harmada az edényben marad, másik harmada a kezemen. Jó sok lisztet kell felvennie a pultról és a kezemről mire a ragacsosság elmúlik. A kész pizza nem lesz rossz, de lehetne jobb is.
    Mit csinálok rosszul? Hogy kéne helyesen összedolgozni ezt a masszát?

    Köszönöm előre is.

    • Ez tulajdonképpen annyi, hogy dagaszd a tésztát addig, amíg sima nem lesz. Lehet nyugodtan robotgéppel (dagasztó fej) is csinálni akár az edényben. 🙂

      • Zoltán szerint:

        Köszönöm, azóta párszor újra elkészítettem, egészen belejöttem a dagasztásba is. 🙂

        Nem nagyon értek a főzéshez, de sokszor látom, hogy paradicsomszósz állandó kísérője a bazsalikom. Miért jobb az oregánó magában?
        Bevallom én jól megszórtam oregánó mellett bazsalikommal is, és nem bántam meg. 🙂

        Üdv

  11. Gábor szerint:

    Szia, érdekelne, hogy mi indokolja ezt a mennyiségű élesztőt. Én még kezdő vagyok, jelenleg probalom kikíserletezni a szamomra legjobb receptet. A streetkitchen-en (ami elég profinak mondható) ugyanekkor mennyiseghez 15g. élesztőt írnak, de olasz oldalakon egy nápolyi pizzatésztához már csak 9g. A 25g. Majdnem négyszerese ennek, de mi ez az óriási különbség a receptek közt?

    • A pizzatésztát egy pizzériában általában hűtőben tartják több napig, ez másfajta fermentáció, mint amikor otthon készíted. Itt az én receptemben „azonnal” készíthatő a tészta, valószínűleg a legtöbben otthon így szeretnék elkészíteni.

      Tehát készítheted kevesebb élesztővel, de akkor legalább 12 órára tedd hűtőbe a tésztát. Az általam megadott mennyiséggel 60-90 perc kelesztés után azonnal felhasználhatod.

  12. Pác Tivald szerint:

    Azt tedd hozzá, hogy ez a vízmennyiség normál liszthez van. Ha valaki 00-ás lisztet használ, akkor 330ml kell ennyi liszthez. Az élesztő viszont rengeteg bele a 25g. Ennyi liszthez max. 2-3g-ot (!) szoktam tenni.

  13. Kriszta szerint:

    Bravo Balázs, ettem én már pizzát sok helyen a világban, de ez a házi készítésű viszi a pálmát!! Életemben először készítettünk a Kislányommal, Ő is találta meg a neten a receptedet. A tészta olyan lett pont, amilyennek lennie kell, ropogós és belül puha omlós, én a tepsit is kikentem oliva olajjal, fenomenális, köszi a megosztást!! Jah, és az élesztő is percek alatt felfutott, tökéletes volt a leírás 🙂

    • Nagyon örülök neki Kriszta, egészségetekre! 🙂

      • István szerint:

        Üdv. Balázs !

        Kb. 2 hónapja írtam máshol egy olasz recept alá, pontosan egy Bud Spencer „Hagymás bab” recept alá. A lényeg – miután az magyar oldalon megjelent recept (a többi ilyennel ami a magyar neten van) a neve ellenére „köszönő viszonyban sincs az eredetivel”, így egy sikertelen kérés után (a recept alatti beszélgetésben) nekiálltam, és az olasz oldalakról előszedtem az EREDETI receptet, a komplett TÖRTÉNETÉT, a variációinak a történetét, eredeti sztorit a recept oldalakon, és több videot is az elkészítésről. Csak pár link az egész, de könnyedén írhatsz az alapján egy újabb hiteles olasz receptet, mert a legjobb linkek vannak kiválogatva. Az olaszoknál is kotyvasztanak mindent, de ezek nagyon hiteles cikkek amiket én előszedtem, és mind olasz, Carlo Pedersoli hazája. (büszkék rá az olaszok, a halálakor jelent meg rengeteg recept, video, cikk, az emlékére)

        Szóval… ezen a magyar oldalon voltak szívesek „eltüntetni” a hozzászólásomat… XDDDDD Én látom, de mások nem. Úgy jöttem rá, hogy kérdezték / kérték tőlem az eredeti receptet (kb. 1 hete). Na akkor néztem rá más nickje alól, és lám NEM LÁTOM AZ ENYÉMET ! :))) Így már világos lett rögtön, miért nem köszönte meg senki amit írtam… XDDDDD

        Szóval – „másolás védett oldal”, az egyik nagy receptoldal. Na de én leszedtem pdf-be és mhtml-be „kattintható linkekkel” az egész oldalt. Szívesen átadom az anyagot (az enyémre gondolok), amiből parádés receptet (eredeti) történettel sztorikkal írhatsz, és persze meg is csinálod. Egy újabb olasz recept. (az alapja mexikói, a vadnyugatról, de ezt elmesélik az olaszok a cikkben). Szóval tálcán kínálom neked a válogatott legjobb anyagot egy félig recept / félig cikk íráshoz. Ha megadod hová küldjem át, vagy linkeljem át, már megy is. Szabadon használhatod, ajándék, szívesség neked. Én is azért írtam a recept alá (majd látni fogod), hogy az emberek végre tudják, melyik az eredeti, mik a variációk amiket később kutyultak bele mások. Magyar oldalon nem találtam eredetit. Sehol… :))) Küld az emailed és megy a hozzászólásom pdf-ben, feltöltöm az egyik felhő tárolómba, nem vagyok amatőr. :))) Ingyen, szívesen, ahogy más embereknek is próbáltam átadni, de ez a magyar virtus… :))) Letiltották, mert túl jó volt, mert megírtam az igazat… :))) Amúgy akkor volt a (gyerekkorom 70-80 között), amikor ők filmeztek a sikereik közepén. Nagyon szeretem mind a kettőt, Pedersolit és Girottit is.

        Üdv. István :)))
        (ne kutass, fogadd el az anyagom, úgy is te írod majd a saját szájízed szerint a legjobb olasz anyagokból :)) Sok-mindet összeirkáltak az olaszok is, 1 teljes napig válogattam ki a legjobb pár cikket, másoknak is szívességből adtam (volna, ha le nem tiltják… xDD))

        • nofer margit szerint:

          Kedves Balázs, tetszik az oldalad, a tapasztalataid tükrözik. pizzatésztarecepthez kérek tanácsot. cöliákia miatt /meg mert nem egészséges
          a gabona/ rizslisztet, kukoricalisztet használok a sütéshez főzéshez. Mit javasolsz -/glutenmentes táplálkozás sokakat érint /- rizsliszthez + kukoricaliszthez mit és milyen arányban keverhetnék, hogy super pizzát süthessek belőle. Légyszi mielőbb válaszolj, sürgös! Feliratkoztam. Köszi szépen.

          • Erre sajnos nem tudok mit mondani. Én még nem próbáltam gluténmentes pizzát sütni, azért nincs is fönt ilyen recept. Az biztos, hogy nem olyan egyszerű finomat csinálni így. Vannak speciális gluténmentes pizzaliszt-keverékek, olyat lenne érdemes keresni (nem tudom Magyarországon forgalmaznak-e ilyet).

        • Klicsu András szerint:

          T. István!
          Kérném az anyagot.
          Köszönettel:
          András

        • Zoltán szerint:

          Üdvözöllek István!
          Kérném szépen a recepteket!
          Köszönöm!

        • István szerint:

          Tc. Kérhetem az anyagot, saját használatra. Köszönöm. Boldog Karácsonyt kívánok. Üdv István.

        • Hágen zoltán szerint:

          Üdvözöllek István!
          Kérném szépen a recepteket!
          Köszönöm!

        • Nagy Lajos szerint:

          Üdvözletem kedves István!
          Szeretném kérni a Recepteket ha még aktuális az ajánlatod.
          Köszönettel, Lajos

      • Zsolt szerint:

        Üdv Balázs. Ma meg sütöttem a recept szerint. Tényleg nagyon jó bár én nem kevertem a szószt hanem kecsapot és némi pizza szószt vegyítettem. Viszont javaslok másfél kanál cukrot bele mert ezzel a cukor mennyiséggel kicsit világos marad sütéskor a tészta.

  14. Dávid Tibor szerint:

    Szia Balázs!

    Javaslom, próbáld ki a sima (fehér, tehát nem teljes örlésű) durumlisztet és tönkölylisztet pizzához. Szerintem sokkal finomabbak (főleg durumlisztből). A durum alapból jól megy az olaszos, paradicsomos ízekhez, és van még egy nagy előnye a búzaliszttel szemben: kevésbé hizlal, hiszen nagyon kemény gabona, lassú felszívódású ch, és nem üli meg annyira a gyomrot (mindez a tönkölyre is igaz). Másik javaslatom, hogy élesztő helyett próbáld ki a kovászos pizzatésztát. A hosszú kovászolás, tehát a több napig történő pihentetés különösen jót tesz a pizzatésztának (és a kenyérnek is). Ez kölcsönöz majd a tésztának egy enyhén savanykás, ám nagyon finom ízt. A hosszú kovászolásnak az a nagy előnye az élesztős kelesztéssel szemben, hogy a kovászolás ideje alatt a gombák és baktériumok átalakítják a gabonában található fehérjéket (előemésztik az ember számára), így a gluténérzékenyeknek sem fog gondot okozni a hosszú kovásszal készült pizzatészta fogyasztása.

    • Cöliákia szerint:

      Ez nem igaz. A hosszú kelesztéstől nem lesz gluténmentes a tészta, egy cöliákiásnak pontosan ugyanolyan veszélyes az elfogyasztása, mint az élesztős tésztáé.

  15. Ági Moja szerint:

    Balázskám, ez egy zseniális recept, tegnap megcsináltam, igaz kétségeim voltak, olaj a vízhez, saját házi csípős ketchupommal, császárral, kukoricával és parmezánnal, de fenomenális lett, Hálás Köszönet Érte, Jó Egészséget

  16. tomasz30 szerint:

    Én is a szüleim sokadszor sütjük ezt a kiválló receptet :). Sosem volt baj az élesztő felfutással. Én ehez csak annyit fúznékl hozzá, hogy nem gagyi élesztőt kell használni, élesztőporok felejtősek náluk, csak a sárga csomagolású (budafoki) élesztőt használjuk. Sosem volt semmi baj, mégegyszer köszi ezt a szuper tészta receptet.

  17. Julcsi szerint:

    Nagyon jo lett a teszta es a pizza ezzel a recepttel, a szele viszont elegge megkemenyedett, mire megsult. Van ra tanacsod, hogy ezt hogy keruljem el legkozelebb? Koszonom elore is.

  18. Annamari szerint:

    Nagyon jó recept, mentettem. Én sem értem azokat, akiknek nem sikerült, illetve azt sem, hogy miért nem futott fel nekik az élesztő. Minden gond nélkül felfutott az élesztő!!! Én sokszor sütök kelt tésztákat, soha nem volt gond. Annyit változtattam, hogy én a lisztbe a sóval együtt kevertem bazsalikomot és oregánót is. A fiam azt mondta, hogy ezentúl nem rendelünk pizzát, csak itthon fogunk sütni. 🙂 Köszönöm a receptet!!! 🙂

  19. petyka szerint:

    Szia, a recept tökéletes, köszönjük a megosztást! Én egyetlen egy dologban újítottam saját kútfőből, mégpedig azt, hogy nem liszten nyújtom ki a tésztát, hanem az extra szűz olíva olajon, amit egyébként is használok a sütéshez. Kikenem gazdagon a pizzatálcát, és simán pár mozdulattal szétnyújtom, és kész is. Sokkal jobban nyúlik, és hamarabb is kész lesz. Utána a pihentetés alatt gyönyörűen megkel, lehet feltétezni. 🙂 Sütéskor sem tapad le, egyenletesen aranybarnára sül, 14 perc alatt.

  20. Paulina szerint:

    Nekem elsőre sikerült. Köszi Balázs a recit!
    Tomi, a Te feltétjeid viszik a pálmát nálam.

  21. Regina szerint:

    Amióta megtaláltam ezt a receptet csak így készítem a pizzatésztát, mindig tökéletesre sikerült. Meg szerettem volna köszönni hogy megosztottad ezt a nagyszerű receptet velünk!

  22. Rozália szerint:

    mi nagy pizza evők vagyunk ( kevés időm van hétköznap főzni ), a bolti elkészített mirelit pizza az borzadály…ezt a receptet követem hónapok óta…nagyon finom, ropogós, ízletes, vékony tészta…ahogy elő van írva, jól megrakom finomságokkal a tetején, én nem is értem at előttem hozzászólók panaszait…ezt nem lehet elrontani…könnyű vele dolgozni, én négyszögletesre , tepsiben sütöm, fél adagot, annyi lesz belőle, hogy alig tudjuk megenni ( ketten ), a teljes adag elég lenne 4 főre is…köszönöm a receptet

    • Nagyon örülök Rozália, hogy ilyen jó pizzákat csinálsz ezzel a recepttel, és köszönöm, hogy leírtad! 🙂

      TUdod, a jó végeredmény nem csak a recepten, hanem az elkészítőjén is múlik… 😉

  23. Kovács Attila szerint:

    Tökéletes ez a recept!
    Mióta Balázs közzétette, azóta mindig ezt a tésztát csinálom.
    Ha áll a kelt tészta 1-2 napot lefóliázva a hűtőben, még finomabb pizza készül belőle. Csak ebben az esetben nagyon fontos, hogy szoba hőmérsékletűre kell felhasználás előtt melegíteni (ki kell venni időben a hűtőből, 2-3 órával formázás előtt).
    Köszi a receptet!

  24. Zsóka szerint:

    Köszönjük a receptet, az unokám azt mondta, aki 5 éves, hogy ne csinálj ilyen finomat, mert annyit ettem, hogy fáj a pocim.

  25. gercike szerint:

    Azok kedvéért, akiknek a jövőben lesz annyi esze, hogy a hozzászólásokat elolvassák, mielőtt nekilátnak vakon e recept alapján: Nem értem, hogy lehet, hogy előttem csak hárman döntöttek úgy, hogy az élesztő felfuttatásának kivitelezhetetlenségét itt hozzászólás formájában megemlítik. Ahogy azt sem értem, hogy akik nem írták, hogy nem tértek el a felfuttatásban a recepttől, azoknak ez vajon hogy sikerült. Nekem csak egy élesztőm (50 g), néhány evőkanál olivaolajom, cukrom meg sóm bánta, na, meg a családom, hogy az élesztőt így nem lehet felfuttatni. Ja, meg az időm, amit elcsesztem rá. Na, sebaj, a lisztből csináltam palacsintát, a bolognai szószból meg spagettit…
    Egy videót azért megnéztem volna, Balázs, hogy hogyan futtatod fel ezekből a hozzávalókból az élesztőt. Mert, ugye, ez a videód http://kemenytojas.com/receptek/eleszto-felfuttatasa/ egészen más receptről szól. Tanulság számomra: óvatosan a gasztrobloggerek receptjeivel…

    • Sajnálom, ha nem sikerült. Én csak olyat írok le, amit az adott pillanatban elkészítek, abban a formában, ahogy azt elkészítem.

      • Edit szerint:

        Balázs, „gergőke” SÓT tett az élesztő felfuttatásàhoz… Ő írja. Az általa kitett oldalon, ahol a felfuttatásról írsz, a 4. pontban írod, hogy élesztőbe közvetlenül tilos sót tenni.
        Az én tapasztalatom is hasonló.
        Lisztbe kell keverni a sót.
        Az élesztős vízbe nem szabad, mert nem fut fel.
        Ez alap.

    • kruton szerint:

      Szerintem nem a Balázs hibája hogy elrontottad , a recepttel semmi baj hiszen magad írtad hogy a 250 hozzászólóból háromnak plusz neked akadt gondod 🙂 . Lehet nem mást kellene hibáztatnod hanem megpróbálnod újra , mert így csak azt bánhatja a családod igazán hogy nemcsak hamar feladod de még mást is okolsz …. Én vagy 50szer elkészítettem és már nem is rendelek pizzát mióta ráleltem erre a hibátlan receptre . Szép napot 🙂

    • Grigor szerint:

      Egyszerűen nem értem a problád!
      Hány éves vagy? Mit szeretnél etetni a családoddal?
      Kinek van esze, hogy elolvassa az aktuális és jövőbeni recept
      ajánlatokat? Ez a te kérdésed!
      Élnek a szüleid, vagy nagy szülők? Ha élni szeretnél azt egyél amit ők!
      Nem mindennap hús, csak vasárnap. Hétköznap évszakhoz termesztett
      növényi ételek alkották ételeinket. Főzeléket megeszed?
      Sóska, spenót, netán gyógynövényként használt csalán főzelék?
      Most akkor ki a marha? Annó rengeteg csinos csaj volt, akre mindenki
      szerelmes volt, most hormonzavaros dadagt bálna. A szintetikus táplákkiegészítö fogyastása miat.
      Ha van eszed természtes érendet választaszz

  26. Tomi szerint:

    Nekem ebből a mennyiségből 3 db. 29 cm-es cheddar-ral töltött szélű pizzára futotta (A feltét az egyiken Feketeerdei sonka, champignon gomba, csirkemell csíkok, és pár szem felezett zöld oliva volt, a másik egy sima Hawaii, a harmadik meg fele-fele). Mindenki imádta! Köszönöm, Balázs! 🙂

  27. Grosswald Vencel szerint:

    Kedves Balázs!
    Kipróbáltam a receptedet, nekem egészen jól sikerült, de sajnos nem lett tökéletes. Az én pizzám bármelyik recept alapján készítem kisütve ropogós de kemény kérges. A kenyér héjához hasonló kérge van. Mi lehet az oka?
    Válaszod előre is köszönöm!
    Üdv:Vencel

    • Nagyonörülök Vencel, hogy ilyen jól sikerült.

      Erre sajnos így látatlanban nem tudok mit mondani. 🙁 Lehet, hogy esetleg túl sokáig kelt a tészta…?

    • Köriné szerint:

      üdv vencel, minden jó és szépet kívánok, ha megengedi megmondanám mi a baja a pizza tésztájának, 2 baja lehet, vagy túl keményre dagassza a tésztája , vagy túl sokáig süti,de szerintem az állaga a baja, próbáljon rétesállagúval , biztos vagyok benne hogy tutti lesz , gyönyörű vasárnapot kívánok , tisztelettel Ibolya.

  28. Orbán Andrea Viktória szerint:

    Kedves Balázs!

    Nagyon köszönöm a hasznos tippeket, bent sül az isteni pizza a sütőben! 🙂

    Írtad, hogy simán hűtőben lehet hagyni pár napra, ez nagyon jót tesz a tésztának. Én is úgy szoktam pizzatésztát készíteni, hogy nagyobb adagot csinálok egyszerre, és lefagyasztom, amit nem használok el. Megfigyeltem, hogy már egy napi fagyasztás és kiolvasztás csodát tesz a tésztával. Döbbenet, de így van! Egyszer hallottam valahol, hogy állítólag az olaszok a hűtőben kelesztik a tésztát, de ezt nem próbáltam ki, úgyhogy ez az infó nem biztos.

    Köszönöm még egyszer a leírást, legyen szép napod!

    Andrea

    • Nagyon örülök Andrea, hogy ilyen jó lett! 🙂

      Igen, a pizzériákban ltalában sokkal kevesebb élesztőt tesznek bele, és a hűtőben hagyják kelni. 🙂

  29. Virág szerint:

    Én már majdnem feladtam, hogy valaha jó pizzát tudjak sütni, de most kiderült, van remény 🙂 Isteni finom, ropogós, belül puha….és mennyit szenvedtem a főzött pizzaszósszal eddig, hát most nem kellett 🙂 Köszönjük!

  30. Blanka szerint:

    Nagyon jó lett!

  31. Blanka szerint:

    Szuper lett többször is kipróbáltuk.

  32. Tarjáni László szerint:

    Hello Balázs !

    A kész pizza remek, de egy nagyon fontos része a folyamatnak nem sikerül számomra. Csodásan megkel a tészta, próbálom formázni, de ahogy nyújtom, szép lassan vissza is megy, mintha gumiból lenne. A párom szerint nagyon lisztes, de én csak a meghatározott mennyiséget tettem bele. Hol lehet a hiba?

    Köszönettel: T. László

    • Ennek rugalmas tésztának kell lennie, vissza fog húzni, az nem gond. Ha túl lisztes lenne inkább elszakadna. Próbáld úgy formázni, mint a lángost szokták, kézben körbe-körbe, közben nagyon picit nyújtani minden mozdulatnál.

  33. Utasiné Hajni szerint:

    Teljes kiőrlésű és fehér tönkölyliszttel csináltam meg, 2:3 arányban. Kemencében sütve nagyon finom lett! Köszönöm receptet!

  34. Emese szerint:

    Többször készítettem már el, szuper recept. Készíthető teljes kiőrlésű tönköly lisztből is? Változnak az arányok?

    • Köszönöm, nagyon örülök, hogy tetszik!

      Teljes kiőrlésű vagy tönköly liszttel én még nem próbáltam, itt a hozzászólások között keress rá, van néhány nagyon hasznos gondolat.

      • Komáromyné Takács Szilvia szerint:

        Köszönöm a receptet, nagyon finom!!! Innentől kezdve már csak ezt a receptet fogom használni!!!!
        Hálásan köszönöm!!!


Recept keresés